Kastlové okno

Vyrábím okna kastlová. To jsou taková ta, co najdete na většině činžovních a rodinných domů postavených v předminulém století a první polovině století minulého. Říká se jim kastlová proto, protože rám venkovního a vnitřního okna jsou spojena do jednoho celku dřevěným ostěním po celém obvodu okna. Křídla se skoro vždy otevírají do interiéru. Někdy se jim také říká okna špaletová, ale ta jsou trochu odlišná. Kastlová okna zasklívám v kombinaci izolačního dvojskla (obvykle do venkovních křídel) a jednoduchého skla.


Špaletové okno

Špaletová okna jsou vlastně dvě okna za sebou. Obvykle se otevírají do interiéru a do exteriéru. Najdeme je na opravdu starých budovách a na rustikálních chalupách. Prostor mezi rámem vnějšího a vnitřního okenního křídla bývá omítaný.


EURO okno

Taky umím i tzv. EURO okna. Dělám je z profilu IV68, tedy se zasklením dvojsklem 4-16-4. Tenhle produkt je ale strojová masovka a tak je nedělám moc rád. Ale někdy se hodí je použít, třeba jako doplněk k replikám kastlových oken. V historických budovách se uplatní v dvorním traktu nebo do technických místností, kde nejsou moc na očích. I tak je umím udělat s historizujícími prvky, aby ladila s celkovým vzhledem – použijí se dřevěné okapničky místo hliníkových, ozdobné prvky na poutec a klapačku atd.


Jednoduché okno

Nebo jednoduchá okna. Zasklená buď jednoduchým nebo izolačním sklem. Využívají se tam, kde není potřeba taková izolační schopnost jako u kastlových nebo EURO oken. Např. na schodiště nebo zimní zahrady.


Kazetové interiérové dveře

Kazetové interiérové dveře

Dveře. S dveřmi to je podobné jako s okny. Mohou být řemeslné, na zakázku, unikátní svým provedením nebo typové… Vyrábím oboje. Mohou být vstupní, do domu, do bytu na balkon nebo interiérové. Můžete ode mě mít všechny druhy. Vrcholem jsou asi (vstupní i interiérové) kazetové dveře se zdobenou obložkovou zárubní.


Obložení stěny pod oknem

Obložení stěny pod oknem

Hledáte-li masivní nábytek z tvrdého dřeva, schodiště, obklady stěn.
 

 

 

 

 

 

 


Napište mi, zavolejte !!

Vyrobím Vám stůl, ke kterému se Vám dobře sedne.


V obrázkové galerii najdete dalších pár pěkných a zajímavých fotek.
Moje výrobky, detaily oken a dveří, zajímavá okna a taky něco z mojí dílny.
(Většinu fotek pro mě pořídila skvělá fotograf-ka.cz)